ایجادی سیدعلاالدین(نوازنده تار و سه تار)

 

آقای سید علاالدین ایجادی متولد 1331 در شمیران. فراگیری ساز را در سال 1352 در کلاس شبانه هنرستان موسیقی شادروان نصرالله زرین پنجه آغاز نمود.پس از انقلاب فعالیت خود را در کانون موسیقی چنگ آوا ادامه داده و از کلاس های اساتید آن موسسه بهره جست.در سال 63 به کلاس استاد جلال ذوالفنون واردشدو مدت 3 سال دوره های آموزشی ایشان را فراگرفت.سپس به محضر شادروان محمود تاجبخش راه یافت و مدت 2 سال نیز از محضر ایشان استفاده نمود.در سال 68 فعالیت خود را روی ساز تار متمرکز کرده و به کلاس استاد هوشنگ ظریف وارد شد.و مدت 4 سال تا سال 72 نیز ردیف موسیقی ایرانی را نزد ایشان آموخت.ضمنا به برکت همنشینی با پیر بزرگ موسیقی ایرانی استاد شادروان احمد عبادی از راهنماییها و مکتب ایشان نیز تجارب بسیاری کسب کرد..آقای ایجادی در حال حاضر ضمن تدریس تار و سه تار به فعالیتهای جنبی موسیقی از جمله به چاپ رساندن و به نت درآوردن آثار بسیاری از اساتید و هنرمندان بزرگ از جمله: استاد شهناز-استاد شریف -استاد عبادی - مجد - معروفی و ... با همکاری استاد ظریف و جناب گرگین زاده مشغول میباشند همچنین کتابهای آموزش تار و سه تار به همراه اجرای ویدیویی خود استاد ایجادی موجود و در دسترس علقه مندان موسیقی میباشد.

متن فوق برگرفته از کتاب گلچین آموزش تار و سه تار تالیف استاد ایجادی میباشد که توسط شاگرد ایشان آقای علی کوهپایه ارسال شده است.

آقای آل یاسین و آقای ایجادی

 استاد جلیل شهناز و آقای ایجادی

 

نظرات

مهرداد ۱٢:۵۵ ‎ق.ظ - چهارشنبه، ٢۸ فروردین ۱۳٩٢

من شاگرد استاد هستم واقعا تدریس استاد ایجادی معرکه است
 
 
علی کوهپایه ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ - یکشنبه، ٢۸ آبان ۱۳٩۱
جناب ایجادی ،انسانی بسیار وارسته و محترم، استادی دلسوز , و شخصیتی بسیار دوست داشتنی هستند که من وامدار ایشانم.به خاطر تمام زحماتی که برای من متحمل شدند.دست بوس ایشان هستم
/ 0 نظر / 41 بازدید