فردوسی بهمن(نوازده ویلن و آهنگساز)

 
 

 

آقای بهمن فردوسی در شهر مسجدسلیمان بتاریخ 25مهرماه سال 1318 بدنیا چشم  بجهان گشود. پدر ایشان استاد معماری و نقاشی آقا رحیم و مادرشان سرور خانم است.بازنشسته وزارت نیرو می باشند . متاهل بوده و دارای سه فرزند هستند که آنان نیز از رهگذر هنر بی نصیب نمانده اند. فعالیت هنری خود را در سال 1335 با تشویق پدر نزد استاد محمد بهارلو و استاد جهانگیر کامیان شروع کردند. استاد بهارلو سهم  بیشتری در پرورش و تعلیم هنری ایشان دارند. ساز تخصصی آقای فردوسی ویلن است اما آهنگسازی و نویسندگی در حوزه هنر و موسیقی از توانایی های دیگر این استاد بزرگوار است .در حال حاضر با علاقه به تدریس اشتغال دارند و دانسته های خود را با خلوص به علاقه مندان ارایه می دهند.

ایشان در همه حال به راهنمایی و ارشاد هنرمندان مشغولند و دقت نظر دارند روزی در انجمن موسیقی وفا خدمت ایشان رسیدم  پس از اجرای آواز یکی از خوانندگان وقتی شخص خواننده کنار ما نشست آقای فردوسی آرام به ایشان فرمودند : در هنگام خواندن به چشم و صورت شنوندگان خیره و دقیق نشوید زیرا آنها در حالات مختلف روحی و حسی هستند که با نگاه کردن به آنها آن حس و حال به شما منتقل می شود و تمرکزتان را به هم می ریزد. شما به اصل کار خودتان توجه داشته باشید و ارایه بهتر برنامه خود را مد نظر بگیرید. این روش ارشادی و راهنمایی از خصوصیات بارز این استاد است.

از آثار این بزرگوار می توان به کتاب موسیقی نوای بهمن _ آوای سرور 1 و 2 و 3 _ کتاب سیزده قطعه پیش در آمد و دستور مقدماتی ویلن (کتاب اول)  اشاره نمود. هنرمندان مورد علاقه ایشان کسانی هستند که خوب می نوازند و خوب می نویسند و در را موسیقی اصیل قدم برمیدارند.

آرزو دارند مسئولین مملکتی به موسیقی ایرانی توجه بیشتری کرده و برای هنرمندان و اهل موسیقی ارزش والاتر و خاصی قایل شوند.

 برای مراجعه به سایت استاد فردوسی می توانید از نشانی زیر استفاده نمایید:

http://www.bahmanferdowsi.ir/fa/index.html 

/ 0 نظر / 60 بازدید