انتشار یک اثر جدید در سالگرد درگذشت استاد محمد نوری

16-58.JPGپژمان مصلح به‌مناسبت چهارمین سال درگذشت زنده‌یاد «محمد نوری» یک اثر جدید منتشر می‌کند.

 به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این قطعه و موزیک‌ویدئو «خورشید صدا» نام دارد که ضبط آن با صدابرداری «کامبیز شاهین‌مقدم» در استودیو «پاپ» صورت گرفته و نوازندگی پیانو را هم «نینا بحری» انجام داده است.

محمد نوری نهم مردادماه 1389 درگذشت. او موسیقی را زبانی جهانی و از آنِ تمام اقوام و ملت‌های روی زمین می‌دانست و از همین رو، به اقتباس و الهام از هنر کلاسیک غرب معتقد بود. او برنده‌ی جایزه‌ی «خورشید طلایی» (۵۰ سال صدای متفاوت و ماندگار) در سال 13۷۸ از جشنواره‌ی مهر و دارای مدرک درجه‌ی یک هنری خوانندگی از شورای عالی ارزیابی کشور و وزارت ارشاد شد.او در سال ۱۳۸۵ به‌عنوان چهره‌ی ماندگار معرفی شد.

 پژمان مصلح آهنگسازو مدرس فلسفه سینما و روش تدریس است که در آواز از شاگردان استاد محمد نوری بوده.این آهنگساز که آثارش در خارج از کشور هم مورد استقبال قرار گرفته، چندی پیش هم آهنگ با یادت را برای درگذشت استاد همایون خرم ساخته بود که از رسانه ملی پخش شد و مورد استقبال اهالی فرهنگ و مردم قرار گرفت. آخرین اثر او نیز آلبوم بی کلام دل آواهایی برای صلح و عشق است که به گزارش سایت اکونیوز در تاریخ 12/4/91 جزو پرفروش ترین آثار موسیقی کشور بوده است: این آلبوم در یکی از بزرگترین نظرسنجی های موسیقی کشور (در یک نظر سنجی 100هزار نفری) توسط سایت معتبر "موسیقی ما" کاندید بهترین موسیقی تلفیقی کشور شده است.

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
شاهین

سپاس