شیرین آبادی نصراله نوازنده ویلن

 

 

آقای نصرالله شیرین آبادی در خرداد ماه 1323 متولد شد .تحصیلات مقدماتی و دوره ابتدایی را در یک مدرسه شبانه روزی به نام کانون کار و آموزش گذراند. وی از 13 سالگی گام بر عرصه هنر نهاد .تحصیلات آکادمیک خود را در رشته موزیکولوژی ( موزیک شناسی ) در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال 1354 به پایان رساند .

وی به صورت مستمر در دهه 40 در ارکستر وزارت فرهنگ و هنر سابق ویلن نواخت و پس از انقلاب و در دهه ی 60 در تالار وحدت ( رودکی سابق ) در گروه مولانا ، قیچک آلتو می نواخت .

پس از این وی تحصیلات عالیه خود را در رشته کوک و تعمیر پیانو را از 1989 تا 1994 در دانمارک به پایان رساند و پس از آن سفرهای گوناگون جهت شناساندن موسیقی ملی به کشورهای سوئد ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا و انگلستان داشت .

وی همچنین در رشته آهنگسازی نیز گامهای موثری برداشت و ثمره آن قطعاتی است که خوانندگان مختلف در اجرای آنها زحمات بسزائی کشیده اند که البته بیشتر این آثار مربوط به دوران قبل از انقلاب می باشد . نکته قابل ذکر آن است که وی از 18 سالگی به تعلیم و تعلم اشتغال داشته است که پس از انقلاب در این کار تلاش مضاعف نموده است . وی هم اکنون پس از مراجعت به ایران به تعلیم موسیقی اصیل در تهران مشغول بوده و در رشته کوک و تعمیر پیانو در حال فعالیت می باشد ، ایشان به گفته استاد حبیب اله بدیعی بهترین شاگرد استاد بزرگ ویولن کسی نیست جز استاد نصراله شیرین آبادی. با آرزوی سلامت و سعادت برای این استاد عزیز کشورمان.

/ 0 نظر / 117 بازدید