معرفی و تقدیری از خادمین فرهنگ و هنر

سرکار خانم مریم فرزام مدیر سرای محله کوهک میباشند که در این سرا چندین کانون و انجمن ادبی و موسیقی در طی ماه اجرای برنامه دارند. به پاس زحمات ایشان و همکارانشان بر آن شدیم با این بزرگوار مصاحبه کوتاهی داشته باشیم که نوشته زیر حاصل این مصاحبه می باشد:

من مریم فرزام در تهران بدنیا آمدم . لیسانسه علوم اجتماعی – جامعه شناسی هستم . فعالیت هنری خود را با برگزاری نمایشگاه نقاشی بنده و استادم جناب آقای حسینی در نگارخانه گلبرگ آغاز کردم . بتدریج در کنار فعالیتهای هنری فعالیتهای فرهنگی خود را ادامه دادم. با توجه به علاقه وافری که به امور اجتماعی و فرهنگی و هنری داشتم در همین زمینه تحصیل و در پی تکمیل دانش خود همواره در پی بروز رسانی آن تلاش کردم.

در سال 1390 بصورت رسمی آغاز به فعالیت های اجرایی نمودم و با توجه به اینکه بیشتر فعالیت های سرای محله کوهک در زمینه های اجتماعی ، فرهنگی ، هنری ، ورزشی ، سلامت ، قرآن و خدمات اجتماعی (مشاوره و گردشگری و...) می باشد بسیار با علایق و روحیات من سازگاری دارد. در این سرا بصورت متوسط ماهیانه 1500 نفر از امکانات متفاون آن بهره می برند.

با توجه به مسابقات و جشنواره های گوناگون سرای محله کوهک مقامهای فراوانی در زمینه طراحی ، نقاشی، خوشنویسی، قالیبافی، خیاطی ، بافتنی، طراحی روی پارچه ، جواهرنگاری بدست آورده و نیز برنامه شب شعر کانون وفا در سرای کوهک که با استقبال بسیار گرمی مواجه شده است ، در روزهای جمعه بعد از ظهر در خدمت کلیه هنرمندان و علاقمندان می باشد و به صورت رایگان انجام می شود.

محله کوهک،محله ای شاد،امن وباآرامش=باحضورمشارکت سرمایه های اجتماعی و همکاری مردم محله

خوشحالم از اینکه نویدی به اهالی محله کوهک بدهم ، اینکه انشااله بزودی سرای محله جدید به نشانی میدان رسالت ، خیابان طاهرخانی ، خیابان هفتم آذر نرسیده به چهار راه فرجام (پارک ولی عصر – سرای محله کوهک) در خدمت همه عزیزان می باشیم. لذا با توجه به گفته جناب آقای قالیباف و دکتر چمران ، سرای محله یعنی شهرداری کوچک در قالب محله است و نباید آنرا با فرهنگسرا یکی دانست بمعنایی اهالی محل در جهت عمران و ارتقاء فرهنگ محله خود مشارکت اجتماعی داشته و نسبت به مکانی که در آن زندگی میکنند تعهد دارند.

اینجا جا دارد از طرف خودم و اهالی محله کوهک از ریاست محترم هیات امناء حاج آقا محمد اخلاق پسند جهت پیگیری مستمرشان در ارتقاء محله و تاثیرات بسیار مثبتی که ایشان و اعضای محترم شورایاری داشته اند کمال تشکر را داشته باشم . امیدوارم اهالی محل بتوانند از این گنجینه اجتماعی (سرای محله) که توسط شهرداری و سرمایه های اجتماعی محلات تشکیل شده است کمال بهره را ببرند. و همه زندگی ایده آل و در خور شایسته محله و کشورمان داشته باشیم.

تصاویری از فعالیت های سرای محله کوهک و خانم فرزام

 

/ 0 نظر / 141 بازدید